27 kwietnia 2021

Z czego jest zrobiony wegański ser?

PEWNIE WIELE OSÓB ZASTANAWIA SIĘ, Z CZEGO JEST ZROBIONY NASZ  WEGAŃSKI SER. PODSTAWOWĄ RÓŻNICĄ MIĘDZY PRODUKTAMI NABIAŁOWYMI A WEGAŃSKIMI JEST TO, ŻE SERY DLA WEGAN SĄ SERAMI BEZ MLEKA. W SKŁADZIE WEGAŃSKIEGO SERA NIE MA PRODUKTÓW ODZWIERZĘCYCH. MLEKO JEST ZASTĄPIONE OLEJEM ROŚLINNYM, A SMAK UZYSKANY JEST DZIĘKI DODANYM AROMATOM. PODSTAWOWE SKŁADNIKI PLASTRÓW VEGANATION TO:

1. Olej roślinny- olej kokosowy 

OLEJ KOKOSOWY JEST BAZĄ PLASTRÓW VEGANATION I ZASTĘPUJE ON MLEKO. OLEJ KOKOSOWY JEST POZYSKIWANY Z MIĄŻSZU ORZECHA PALMY KOKOSOWEJ. UZNAWANY JEST ZA SUPERFOOD. SKŁADA SIĘ ON Z NASYCONYCH KWASÓW TŁUSZCZOWYCH O ŚREDNIEJ DŁUGOŚCI ŁAŃCUCHA, KTÓRE SĄ POTRZEBNE DO PRAWIDŁOWEGO FUNKCJONOWANIA NASZEGO ORGANIZMU ORAZ SĄ ODPOWIEDZIALNE ZA TRANSPORT NIEKTÓRYCH WITAMIN I ENZYMÓW.

wegański ser

2. Skrobia modyfikowane

SKROBIA TO WĘGLOWODAN OBECNY W ROŚLINACH I SŁUŻY DO GROMADZENIA ENERGII NIEZBĘDNEJ W PROCESACH ŻYCIOWYCH. SKROBIA NATURALNA JEST PODDAWANA PROCESOM MODYFIKACJI, BY UZYSKAĆ SKROBIĘ, KTÓRA BĘDZIE MIAŁA UŻYTECZNOŚĆ ORAZ EFEKTYWNOŚĆ W PRZETWÓRSTWIE ŻYWNOŚCI. MODYFIKOWANA NIE ZNACZY SZTUCZNA ANI SYNTETYCZNA. SKROBIA MODYFIKOWANA JEST NIESZKODLIWA DLA ZDROWIA.

3. Karoteny

Jest to barwnik pochodzenia roślinnego, który naturalnie występuje między innymi w papryce, marchwi, JEST TO BARWNIK POCHODZENIA ROŚLINNEGO, KTÓRY NATURALNIE WYSTĘPUJE MIĘDZY INNYMI W PAPRYCE, MARCHWI, POMIDORACH, DYNI. KAROTENY NADAJĄ NASZYM PLASTROM KOLORÓW. DO CELÓW PRZEMYSŁOWYCH BARWNIK POZYSKIWANY JEST Z MARCHWI.

KRÓTKI SKŁAD = DOBRY SKŁAD

Przykładowy skład jednego z naszych produktów (w tym przypadku jest to wegański ser Gouda) prezentuje się następująco:

WODA, 23 % OLEJ ROŚLINNY (OLEJ KOKOSOWY), SKROBIA MODYFIKOWANA, SÓL, AROMAT GOUDY, BARWNIK: KAROTENY.

Skład naszego podstawowego produktu jest krótki, co ma swoje zalety. Próżno szukać w nim konserwantów czy sztucznych ulepszaczy smaku. Wydobywamy z natury to, co najlepsze. Zatem spożywając nasz wegański ser, masz pewność, że dostarczasz organizmowi bezpiecznych, odżywczych składników.

NIE TYLKO DLA WEGAN!

Nasz wegański ser to doskonały zamiennik standardowego sera żółtego wytwarzanego z mleka krowiego. Sprawdzi się zatem w przypadku wegan – ludzi, którzy zrezygnowali z jedzenia produktów odzwierzęcych. To także świetna propozycja dla alergików uczulonych na laktozę czy kazeinę – obecne w krowim mleku. Nasze produkty nie zawierają również glutenu ani oleju palmowego, zatem polecane są także dla osób dbających o zdrowy styl odżywiania. Wegańskie plastry od Veganation sprawdzą się jako element jadłospisu odchudzającego, bowiem w ich składzie znajduje się olej kokosowy – zdrowy tłuszcz, który nie powoduje przyrostu wagi, a sprzyja utracie masy ciała.

Zobacz inne wegańskie produkty od Veganation! W naszej ofercie znajdziesz nie tylko plastry wegańskie o smaku sera żółtego, ale także wegańskie smarowidła czy odpowiedniki sera feta i mascarpone. Nasze produkty możecie znaleźć w takich sklepach jak: Auchan, E. Leclerc, Frisco.pl, Eurocash, Makro, Spar, Terra Vege, Urban Vegan.

Przydałby Ci się pomysł na wegański obiad? Na naszej stronie znajdziesz także ciekawe przepisy dla wegan. Zainspiruj się!


Może zainteresuje Cię także:

Facebook Instagram