18 września 2023

Najczęstsze błędne opinie na temat wegańskich zamienników nabiału

Weganizm to dieta, ale i styl życia! Osoby, które weszły na drogę weganizmu jednak wiedzą najlepiej z jakimi obawami mierzyły się, gdy dopiero zaczynały inny tryb życia. Oto kilka przykładów często używanych fraz, które mogą zniechęcić Cię do stania się weganinem. Pamiętaj, że zawsze należy weryfikować takie informacje w odniesieniu do własnego zdrowia oraz czytać przydatne poradniki i książki.

weganizm

„Wegańska dieta bez nabiału nie dostarcza wystarczającej ilości wapnia.”

Weganie mogą otrzymać odpowiednią ilość wapnia z takich źródeł jak migdały, brokuły, jarmuż, figi, nasiona chia, oraz wzbogacony mleko roślinne i inne produkty.

„Mleko roślinne jest uboższe w składniki odżywcze niż mleko krowie.”

Mleko roślinne, zwłaszcza te wzbogacone, może dostarczać takie same lub nawet większe ilości wapnia, witaminy D, witaminy B12 i innych składników odżywczych niż mleko krowie. Jednak warto sprawdzać etykiety, aby upewnić się, że produkt jest wzbogacony o takie wartości.

„Weganie muszą jeść dużo tofu.”

Tofu to tylko jedno z wielu źródeł białka roślinnego dostępnych dla wegan. Istnieje wiele innych alternatyw, takich jak tempeh, seitan, fasola, ciecierzyca, orzechy i nasiona. Doskonałym uzupełnieniem diety są także proponowane przez Veganation zamienniki nabiału, takie jak: żółte sery dla wegan, wegańskie mascarpone, wegańskie kostki sałatkowe czy wegańskie smarowidła.

Wegańskie sery nie smakują tak dobrze jak klasyczne sery.”

Wegańskie plastry wykazują znaczny postęp w smaku i konsystencji w ciągu ostatnich lat. Istnieje wiele wegańskich serów dostępnych na rynku, które są zbliżone do tradycyjnych serów w smaku i teksturze. Takimi zamiennikami są produkty Veganation.


Może zainteresuje Cię także:

Facebook Instagram