3 października 2021

Czy dieta wegańska odchudza? Podpowiadamy, jak schudnąć na diecie wegańskiej!

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy dieta wegańska odchudza? 

Dieta wegańska jest korzystna dla zdrowia, a jej dodatkowym plusem jest stosunkowy łatwa możliwość utrzymania prawidłowej masy ciała. Osoby przestrzegające diety wegańskiej mogą też  znaczniej szybciej tracić kilogramy niż osoby na innych dietach. Zostało to udowodnione przez Yi Huang z E-Da Hospital w Tajwanie. On w swoim badaniu porównał 12 różnych diet. Okazało się, że osoby przestrzegające diety wegańskiej są w stanie schudnąć średnio o 2,52 kg więcej niż osoby na innych dietach. 

Diety wystrzegające się produktów odzwierzęcych pozytywnie wpływają na wagę ze względu na wysoką podaż pełnych ziaren, wysoką zawartością błonnika, obecność owoców i warzyw, charakteryzujących się niskim indeksem glikemicznym oraz bogactwem antyoksydantów i minerałów. 

dieta wegańska

Jak schudnąć na diecie wegańskiej?

  1. Pozbądź się z domu śmieciowego jedzenia. W sklepach jest dostępne coraz więcej przekąsek w wersji wegańskiej. Pozbywając się z domu przetworzonego jedzenia ograniczasz swoje szanse na podjadanie. 
  2. Zadbaj o zdrowe przekąski. Postaraj się zawsze mieć przy sobie jakieś zdrowe przekąski, mogą to być owoce lub wegańskie batoniki. 
  3. Ogranicz spożywanie tłuszczy. 
  4. Zacznij dzień od szklanki wody, i upewnij się że pijesz przynajmniej 8 szklanek dziennie.
  5. Spożywaj wystarczająco dużo protein, które wspomogą twój metabolizm.

Może zainteresuje Cię także:

Facebook Instagram