5 września 2021

Weganizm: Jak zacząć?

CORAZ WIĘCEJ OSÓB DECYDUJE SIĘ NA PRZEJŚCIE NA WEGANIZM. POWODY, DLA KTÓRYCH TO ROBIĄ, MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ, JEDNAK WSZYSCY MAJĄ TEN SAM CEL – WYKLUCZYĆ PRODUKTY ODZWIERZĘCE ZE WSZYSTKICH ASPEKTÓW ŻYCIA. WEGANIZM TO NIE TYLKO DIETA, ALE STYL ŻYCIA, KTÓRY POLEGA NA ZREZYGNOWANIU Z WSZELKICH FORM WYKORZYSTYWANIA ZWIERZĄT I OKRUCIEŃSTWA WOBEC NICH. W TYM ARTYKULE SKUPIMY SIĘ NA DIETETYCZNYM ASPEKCIE WEGANIZMU. ODPOWIADAMY NA PYTANIE „JAK ZOSTAĆ WEGANINEM?”. WIĘC JEŚLI I TY ZASTANAWIASZ SIĘ, JAK PRZEJŚĆ NA WEGANIZM, ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

dieta wegańska

JAK PRZEJŚĆ NA WEGANIZM?

DIETA WEGAŃSKA WYMAGA MOTYWACJI

PIERWSZĄ RZECZĄ, KTÓRA JEST POTRZEBNA DO PRZEJŚCIA NA WEGANIZM JEST MOTYWACJA. ZMIANA DIETY BĘDZIE WYMAGAŁA WYRZECZEŃ, DLATEGO WARTO PAMIĘTAĆ, CO ZMOTYWOWAŁO NAS DO DZIAŁANIA. DODATKOWO, NAJLEPIEJ NIE WPROWADZAĆ ZMIAN Z DNIA NA DZIEŃ. WARTO STOPNIOWO WPROWADZAĆ DO DIETY ZAMIENNIKI PRODUKTÓW ODZWIERZĘCYCH.

PRODUKTY POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO TO DOŚĆ OBSZERNA GRUPA. ZNAJDUJE SIĘ W NIEJ NIE TYLKO MIĘSO, ALE TAKŻE JAJA, NABIAŁ, KTÓRE Z KOLEI SĄ SKŁADNIKAMI KOLEJNYCH PRODUKTÓW. JEŚLI DO TEJ PORY REGULARNIE JADŁAŚ/EŚ MIĘSO I INNE PRODUKTY ODZWIERZĘCE, MOŻE BYĆ CI TRUDNO WYELIMINOWAĆ JE WSZYSTKIE Z JADŁOSPISU Z DNIA NA DZIEŃ. NAGLE OKAŻE SIĘ, ŻE DIETA WEGAŃSKA WYMAGA OD CIEBIE ZREZYGNOWANIA Z WIELU RZECZY. BYĆ MOŻE ŁATWIEJ CI BĘDZIE PRZEJŚĆ NAJPIERW NA WEGETARIANIZM? BĘDZIESZ MUSIAŁ/A WYELIMINOWAĆ NIECO MNIEJ PRODUKTÓW, A ZATEM ZMIANA DIETY NIE BĘDZIE AŻ TAKA DRASTYCZNA. GDY JUŻ LEPIEJ POZNASZ PRODUKTY WEGETARIAŃSKIE I NIEJEDZENIE MIĘSA NIE BĘDZIE STANOWIŁO DLA CIEBIE PROBLEMU, MOŻESZ ZREZYGNOWAĆ Z RESZTY ODZWIERZĘCYCH PRODUKTÓW I PRZEJŚĆ NA WEGANIZM.

JAK PRZEJŚĆ NA DIETĘ WEGAŃSKĄ? PRZYGOTUJ SIĘ!

STOPNIOWO WPROWADZAJĄC ZMIANY DO NASZEJ DIETY, MAMY SZANSĘ NA TESTOWANIE PRODUKTÓW I PRZEPISÓW. FAJNIE POSZUKAĆ SOBIE ZAMIENNIKÓW, KTÓRE NADAL POZWOLĄ NAM CIESZYĆ SIĘ SMAKIEM ULUBIONYCH POTRAW, ALE W WEGAŃSKIEJ WERSJI. NA PRZYKŁAD, ZASTĄPIĆ KOTLECIKI MIĘSNE KOTLECIKAMI Z FASOLI. DODATKOWO, NA PÓŁKACH SKLEPOWYCH CORAZ CZĘŚCIEJ MOŻEMY ZNALEŹĆ ZAMIENNIKI PRODUKTÓW ODZWIERZĘCYCH, KTÓRE POZWALAJĄ SIĘ NAM CIESZYĆ SMAKIEM ULUBIONYCH PRODUKTÓW, TAKICH JAK SER LUB JOGURTY. WARTO RÓWNIEŻ ZAOPATRZYĆ SIĘ W PARĘ PRZEPISÓW WEGAŃSKICH, KTÓRE BĘDĄ NASZĄ BAZĄ. TESTUJĄC NOWE PRZEPISY, MAMY SZANSĘ NA ZNALEZIENIE DODATKÓW ORAZ PRZYPRAW, KTÓRE NAJBARDZIEJ PRZYPADNĄ NAM DO GUSTU.

JEŚLI JESTEŚ ENTUZJAST(K)Ą ŻÓŁTYCH SERÓW, POLECAMY CI NASZE PRODUKTY – WEGAŃSKIE PLASTRY, KTÓRE SĄ DOSKONAŁĄ ALTERNATYWĄ DLA SERÓW Z MLEKA KROWIEGO. ZACHĘCAMY CIĘ DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ!

PRZEJŚCIE NA DIETĘ WEGAŃSKĄ BĘDZIE O WIELE ŁATWIEJSZE, JEŚLI ZAOPATRZYSZ SIĘ W ZBIÓR PRZEPISÓW WEGAŃSKICH. GDYBYŚ POTRZEBOWAŁ/A INSPIRACJI, ZAJRZYJ DO NASZEJ ZAKŁADKI VEGE KUCHNIA – TAM ZNAJDZIESZ GARŚĆ WEGAŃSKICH INSPIRACJI KULINARNYCH! SMACZNEGO!

PAMIĘTAJ O SWOIM ZDROWIU

ZMIENIAJĄC DIETĘ, ZMIENIAMY RÓWNIEŻ SPOSÓB W JAKI DOSTARCZAMY NASZEMU ORGANIZMOWI WSZYSTKICH NIEZBĘDNYCH WARTOŚCI ODŻYWCZYCH. KOMPONUJĄC SWOJĄ DIETĘ NALEŻY MIEĆ NA UWADZE, JAKIE PRODUKTY SĄ BOGATE W POTRZEBNE NAM WARTOŚCI ODŻYWCZE. PODSTAWĄ JEST ZADBAĆ, BY NASZA DIETA BYŁA ZBILANSOWANA. WEGANIZM MOŻE SPRAWIĆ, ŻE BĘDZIEMY JESZCZE ZDROWSI, A RYZYKO ZACHOROWANIA NA RÓŻNE CHOROBY ZMNIEJSZY SIĘ.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE DZIĘKI NAM WIESZ JUŻ, JAK PRZEJŚĆ NA WEGANIZM ŁATWO I PRZYJEMNIE. ZAPRASZAMY DO WYPRÓBOWANIA NASZYCH WEGAŃSKICH PRODUKTÓW!


Może zainteresuje Cię także:

Facebook Instagram