5 września 2021

Weganizm: Jak zacząć?

Coraz więcej osób decyduję się przejść na dietę wegańską. Powody dla których to robią mogą się różnić, jednak wszyscy mają ten sam cel – wykluczyć produkty odzwierzęce ze wszystkich aspektów życia. Weganizm to nie tylko dieta, ale styl życia który polega na wykluczeniu wszelkich form wykorzystywania, okrucieństwa wobec zwierząt. W tym artykule skupimy się na dietetycznym aspekcie weganizmu. Odpowiadamy na pytanie „Jak zostać weganinem?”.

dieta wegańska

Weganizm- jak zacząć ?

Motywacja

Pierwszą rzeczą, która jest potrzebna do przejścia na weganizm jest motywacja. Zmiana diety będzie wymagała wyrzeczeń dlatego warto pamiętać co zmotywowało nas do działania. Dodatkowo, najlepiej nie wprowadzać zmian z dnia na dzień. Warto stopniowo wprowadzać do diety zamienniki produktów odzwierzęcych.

Przygotuj się

Stopniowo wprowadzając zmiany do naszej diety mamy szansę na testowanie produktów i przepisów. Fajnie poszukać sobie zamienników, które nadal  pozwolą nam cieszyć się smakiem ulubionych potraw ale w wegańskiej wersji. Na przykład, zastąpić kotleciki mięsne kotlecikami z fasoli. Dodatkowo, na półkach sklepowych coraz częściej możemy znaleźć zamienniki produktów odzwierzęcych które pozwalają się nam cieszyć smakiem ulubionych produktów takich jak ser lub jogurty. Warto również zaopatrzyć się w parę przepisów wegańskich, które będą naszą bazą. Testując nowe przepisy mamy szansę na znalezieniu dodatków oraz przypraw, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Pamiętaj o swoim zdrowiu

Zmieniając dietę zmieniamy również sposób w jaki dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Komponując swoją dietę należy mieć na uwadze jakie produkty są bogate w potrzebne nam wartości odżywcze. Podstawą jest zadbać by nasza dieta była zbilansowana. Weganizm może sprawić że będziemy jeszcze zdrowsi, a ryzyka zachorowania na różne choroby zmniejszy się. 


Może zainteresuje Cię także:

Facebook Instagram