10 maja 2022

Na czym polega weganizm?

Weganizm polega na kompletnym wyeliminowaniu produktów odzwierzęcych z diety. Jednak, dzięki temu zyskujesz wiele, otwierasz się na roślinne możliwości! Nie bój się, że roślinna jest nudna. Weganizm polega na wspaniałych daniach tworzonych z warzyw, owoców, zbóż, roślin strączkowych i orzechów. Jedynym ograniczeniem, jest Twoja wyobraźnia!

Jakie są korzyści bycia weganinem?

W PORÓWNANIU DO WSZYSTKOŻERCÓW WEGANIE WYKLUCZAJĄ SPOŻYCIE TŁUSZCZÓW NASYCONYCH I OGRANICZAJĄ SPOŻYCIE CHOLESTEROLU. DOSTARCZAJĄ NATOMIAST SPORO WITAMINY C, KWASU FOLIOWEGO, BŁONNIKA POKARMOWEGO , MINERAŁÓW ORAZ ZWIĄZKÓW ROŚLINNYCH. Z BIEGIEM CZASU TE NAWYKI DAJĄ POZYTYWNE SKUTKI, TAKIE LEPSZE WYNIKI MORFOLOGII KRWI, POLEPSZENIE PROFILU LIPIDOWEGO. A TAKŻE, CZĘSTO SPADEK WAGI, CO W KONSEKWENCJI PRZYCZYNIA SIĘ DO LEPSZEGO WSPÓŁCZYNNIK MASY CIAŁA BMI. NIE MA WIĘC WĄTPLIWOŚCI, ŻE W TYM ASPEKCIE WEGANIZM UWAŻANY JEST ZA ZDROWY.

BADANIA PROWADZONE POD KĄTEM WPŁYWU WARZYW I OWOCÓW W DIECIE NA ROZWÓJ NOWOTWORÓW, DAJĄ BARDZO OBIECUJĄCE WYNIKI! PRZYKŁADOWO, JEDZENIE ŁATWO DOSTĘPNYCH BULW TAKICH JAK MARCHEW, BATAT, BURAK ĆWIKŁOWY DOSTARCZA NAM POTĘŻNEJ DAWKI MAGNEZU, POTASU, ŻELAZA.

Jak zacząć dietę wegańską?

STOPNIOWO WPROWADZAJ ZMIANY. PRÓBUJ NOWE PRZEPISY, PRÓBUJ ZASTĘPOWAĆ SKŁADNIKI W DANIACH ROŚLINNYMI ZAMIENNIKAMI. NA SZCZĘŚCIE PRODUCENCI WYCHODZĄ NAPRZECIW WEGANOM I WPROWADZAJĄ WIELE PRODUKTÓW O BOGATYCH WARTOŚCIACH  ODŻYWCZYCH. NA PRZYKŁAD NAPOJE ROŚLINNE WZBOGACANE SĄ WITAMINAMI B I D CZY WAPNIEM. SMAK ROŚLINNYCH ZAMIENNIKÓW MOŻE ZASKOCZYĆ CIĘ PODOBIEŃSTWEM DO TRADYCYJNYCH PRODUKTÓW, DLATEGO WARTO PRÓBOWAĆ I SZUKAĆ SWOICH ULUBIONYCH ALTERNATYW!


Może zainteresuje Cię także:

Facebook Instagram