25 maja 2023

Czy osoby z nietolerancją laktozy mogą jeść produkty od Veganation?

Dieta bez laktozy wymaga większej uwagi w doborze produktów. Laktoza – nazywana również cukrem mlecznym – występuje w mleku, lodach, jogurtach, maśle oraz serach.  Osoby zmagające się z tego typu nietolerancją nie powinny spożywać wymienionych wyrobów. W Polsce z taką dolegliwością zmaga się około 25% dorosłych. Nietolerancja laktozy objawia się wzdęciami, bólami brzucha, biegunkami czy wymiotami. Zastąpienie klasycznych mlecznych artykułów wegańskimi, może być rozwiązaniem dla osób zmagających się z tym schorzeniem!

Jakie produkty bez laktozy wybierać do swojej diety?

Zamiast mleka do kawy czy płatków śniadaniowych można użyć napojów roślinnych – sojowych, owsianych, kokosowych lub ryżowych.

Alternatywą dla serów są produkty Veganation, które są całkowicie bezpieczne ze względu na swoje roślinne pochodzenie. Wszystkie produkty Veganation są bez laktozy – na bazie oleju kokosowego, wzbogacone o magnez oraz witaminę B12. Nie zawierają glutenu, soi ani oleju palmowego.

To nie tylko alternatywy klasycznych plastrów żółtego sera, w gamie znajdziemy również:

  • roślinne mascarpone, które idealnie sprawdzi się do ciasta,
  • roślinny blok grillowy, zarówno na grilla oraz patelnię,
  • roślinne kostki sałatkowe, dzięki którym nasza sałatka będzie wyrazista i pyszna.

Należy pamiętać, że laktoza może ukrywać się również w pieczywie, sosach, ciastach czy gotowych daniach. Dlatego ważne jest, aby dokładnie czytać opisy towarów, które spożywamy. Jednak cała gama produktów Veganation jest całkowicie bezpieczne dla osób z nietolerancją laktozy, z którą zmaga się duża część naszego społeczeństwa.

Facebook Instagram